Slides archive of Boroday V.Z.

Sorry, this text is available only in the Ukrainian version.

Скільки разів ви проходили повз Пам’ятник засновникам Києва, що встановлено на березі Дніпра? Скільки разів ви захоплювалися величчю Статуї «Мати-Батьківщина», про яку американці кажуть, що вона з легкістю б дала щигля їх Статуї Свободи? Скільки разів у вас перехоплювало подих у Меморіальному комплексі «Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років»? Напевно що безліч. Всі ці пам’ятки Києва створено завдяки наполегливій праці видатного скульптура Бородая Василя Захаровича.

БОРОДАЙ Василь Захарович – (18 серпня 1917 – 19 квітня 2010) видатний український скульптор, народний художник СРСР, член Академії мистецтва СРСР, учасник Великої вітчизняної війни 1941-1945р.р. На початку 1950-х його і скульптора Миколу Суходолова було залучено до роботи над пам’ятником Миколі Щорсу у Києві. Також Василь Захорович – автор пам’ятників партизанам-ковпаківцям у м. Яремче (1967), Тарасу Шевченку в Арров-парку поблизу Нью-Йорка (1970) та Польщі (Білий Бір, 1986), засновникам Києва (1982), Петру Калнишевському в с. Пустовійтівці Сумської обл. (у співавторстві, 1992). Особливого резонансу набула праця В. Бородая над створенням у 1974-1981 роках Меморіального комплексу «Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Образ статуї «Мати-Батьківщина», над якою довелося працювати скульпторові ще на стадії ескізного проекту. Ще одним з найвідомішим мистецьким твором, якому судилося стати художнім символом міста є пам’ятний знак на честь засновників Києва – Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либеді.

Нашому центру сканування неймовірно пощастило познайомитись та оцифрувати архів слайдів з особистого архіву відомого скульптора. З цим проханням до нас звернувся онук Василя Захаровича – Бородай Василь Петрович. Не можемо навіть передати як тремтіли наші руки, торкаючись до цих сторінок історії. Проте, наше хвилювання не стало на заваді в отриманні якісних цифрових копій архіву. І, з дозволу Василя Петровича, знайомимо вас з деякими з них.